3. csoport

DUE Médiatábor 2011 - fenntartható fejlődés "kreatív nap" 3. csoport

készítette:

Ambrus Melinda
Berei Dániel
Kósa Réka
Nagy Zsolt
Patai Noémi
Soós Berta
Szabó Anikó
Szojka Adrienn

Címkék

2011.07.13. 16:53 emole

Amikor a farok csóválja a kutyát

4 esemény, ahol az egyébként hasznos energia megzabolázhatatlanná vált

Pompei, Kr.u. 79. A Vezúv forró hamut és kődarabokat lövellve seperc alatt elpusztította a Római Birodalom egyik leggazdagabb városát. Korabeli beszámolók szerint a hamu és kőréteg Pompeiben öt-hat méter magas falat emelt, a közeli városban, Herculaneumban pedig 12 méter magas iszappad keletkezett.  Pompei lakosai azonnal belefulladtak a több száz km/h sebességgel rájuk zúdult hamuba. Holttestüket a forró anyag konzerválta.
A geotermikus energia megölhet.



Majak, 1957. Nukleáris katasztrófa. Általában Csernobilt tüntetik fel az eddigi legnagyobb, atomenergiával összefüggő katasztrófaként, de valójában a majaki volt az. Egy kémiai folyamat melléktermékeként összegyűjtött, radioaktív anyagokat tartalmazó tartály felrobbant, s nagy mennyiségű plutónium és cézium szabadult fel. A robbanás olyan hatalmas volt, hogy több száz kilométerről is látni lehetett. Az orosz sajtóban villámlásként, majd északi fényként próbálták feltűntetni.  A felszabadult radioaktív felhő 400 km-t tett meg, és 20 000 négyzetkilométer területre terjedt ki a sugárzás.
Az atomenergia megölhet.

New Orleans, 2005. Az Egyesült Államokat ért eddigi legnagyobb hurrikán okozta katasztrófa. A hurrikán egy nagy kiterjedésű, gyorsan mozgó viharrendszer.  A Katrina becslések szerint 10.000 emberrel végzett, átszakította a New Orleanst védő gátrendszert, 1,3 millió otthon és munkahely maradt áram nélkül, emberek százezreinek kellett elhagyniuk otthonukat.
A szélenergia megölhet.



Tohuku, 2011. Földrengés. A Richter-skála szerinti 9-es erősségű földmozgás eredménye tízméteres hullámokkal közeledő szökőár, összedőlt épületek, több mint tízezer eltűnt ember, valamint egy megsérült atomreaktor. Tokió szellemvárossá vált, a fukushimai nukleáris létesítmény sérülése után a sugárveszély miatt kiürült a főváros. A szökőár tíz kilométer mélyen hatolt be Japánba, sőt, még Chilében is komoly károkat okozott, a japán gazdaságáról nem is beszélve.
A földmozgás is megölhet.

Nagy Zsolt

Szólj hozzá!


A bejegyzés trackback címe:

https://due2011-3.blog.hu/api/trackback/id/tr683063719

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása